Derby dla Hutnika
Dodane przez tomekadmin dnia 20.07.2020 12:36:16
DSC03787.JPG

W meczu inaugurującym nowy sezon IV ligi, piłkarze Hutnika Szczecin wygrali derbowy pojedynek z Iskierką Szczecin. Zwycięstwo pomarańczowo - czarnym zapewniło trafienie Dominika Dziąbka.

Czytaj więcej
Galeria zdjęć

Treść rozszerzona
DSC03787.JPG

W meczu inaugurującym nowy sezon IV ligi, piłkarze Hutnika Szczecin wygrali derbowy pojedynek z Iskierką Szczecin. Zwycięstwo pomarańczowo - czarnym zapewniło trafienie Dominika Dziąbka.

Przed spotkaniem Tomasz Trela, broniący bramki Iskierki, chyba rzucił jakieś zaklęcie na swoją bramkę, gdyż mimo wielu stuprocentowych sytuacji, piłkarze Hutnika nie mogli skierować piłki do siatki. Podopieczni trenerów Krzysztofa Kubackiego i Wojtka Horby od początku przejęli inicjatywę i już w pierwszym kwadransie stworzyli sobie trzy znakomite sytuacje. Kuba Pożyczka i Dominik Dziąbek stanęli oko w oko z bramkarzem Iskierki. W pierwszej sytuacji skutecznie interweniował Trela, natomiast młody wychowanek Hutnika posłał piłkę obok słupka. Kolejna sytuacja powstała z kontrataku po rzucie wolnym dla gospodarzy. Zawodnicy Hutnika szybko wyprowadzili akcję, dzięki czemu stworzyli sytuację bramkową w proporcji trzech na jednego. Kuba Żelazowski wystawił piłkę Patrykowi Ortelowi, ale niestety pomocnik Hutnika uderzył tylko w boczną siatkę. Klątwę w 23 minucie przełamał Dominik Dziąbek, który po długim podaniu od Dimy Sobetskiego znalazł się w bliźniaczej sytuacji, do tej z początku spotkania. Tym razem minął jednak bramkarza Iskierki i strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Wychowanek Hutnika zdobył jeszcze bramkę po efektownym strzale głową, ale w tej sytuacji arbiter dopatrzył się spalonego. Przed przerwą Dziąbek zmarnował jeszcze jedną sytuację sam na sam z bramkarzem, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Kuba Pożyczka natomiast groźnie uderzał głową, ale również niecelnie...

W przerwie piłkarze Iskierki złapali oddech i od pierwszych minut spróbowali zaatakować rywala, lecz ich akcje nie kończyły się poważnym zagrożeniem pod bramką Dimy Sobetskiego. Przez dłuższy czas drugiej połowy zamiast spektakularnych akcji ofensywnych, kibice oglądali dużo pojedynków fizycznych. W 68 minucie obrońca gospodarzy Bartłomiej Malczewski obejrzał czerwoną kartkę, za faul na wychodzącym do sytuacji sam na sam z bramkarzem Kubie Pożyczce. Gra w przewadze nie doprowadziła do huraganowych ataków podopiecznych Kubackiego i Horby, którzy wciąż spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Emocje zaczęły się w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy nie mająca nic do stracenia Iskierka, spróbowała powalczyć o remis. To otworzyło szansę dla Hutnika i goście wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Klątwa bramki Iskierki jednak wciąż działała i pomarańczowo - czarni znów seryjnie marnowali doskonałe sytuacje. Atrakcyjną dwójkową akcję przeprowadzili Krystian Mazurek i Dominik Dziąbek, Tomasz Trela obronił jednak uderzenie “Maziego”. Bramkarz Iskierki zwyciężył również w pojedynku sam na sam z szarżującym na jego bramkę Dominikiem Dziąbkiem. Wychowanek Hutnika spróbował strzału po ziemi, a piłka trafiła wprost w ręce bramkarza gospodarzy. Jeszcze lepsza sytuacja miała miejsce w 90 minucie, goście znaleźli się pod bramką Iskierki w proporcji czterech na jednego. Filip Konopski wystawił piłkę do Kuby Pożyczki, a ten w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się inauguracyjnym zwycięstwem Hutnika.

Iskierka Szczecin – Hutnik Szczecin 0:1 (0:1)

0:1 – Dominik Dziąbek 23`

Iskierka: 35. Tomasz Trela - 23. Marcel Sitko (46' 22. Konrad Świerkosz), 10. Konrad Krzysztanowicz (46' 6. Daniel Guzicki), 4. Bartłomiej Malczewski (do 66'), 8. Adam Kanigowski, 20. Oskar Tarnowski (80' 9. Tomasz Antczak), 5. Paweł Olejnik, 7. Michał Bąba, 19. Przemysław Stosio (46' 14. Grzegorz Zagrodny), 77. Jakub Strzykała (70' 21. Kacper Tawrel), 27. Szymon Górski.
Pozostał w rezerwie: 1. Patryk Koniecko, 17. Karol Górski.

Trener: Krzysztof Sobieszczuk.
Hutnik: 1. Dmytro Sobetskyi - 3. Paweł Szewczykowski, 7. Michał Janicki, 21. Paweł Odlanicki-Poczobut, Kotliński, 11. Jakub Żelazowski (90+1' 20. Damian Maślewski), 6. Fryderyk Palczewski (61' 17. Krystian Ziółkowski), 8. Patryk Ortel, 18. Bartosz Sobinek (73' 5. Krystian Mazurek), 23. Dominik Dziąbek (85' 14. Filip Konopski), 9. Jakub Pożyczka.
Pozostali w rezerwie: 12. Dawid Szczerbik, 16. Radosław Misztal, 4. Adrian Chodorowski.

Trener: Krzysztof Kubacki.

Łukasz Czerwiński